Novinky

Na studničním vrhcu to stále žije. S lidmi Zeměchval opravujeme a udržujeme prameny a stezky kolem nich. A kdo se nebojí přiložit ruku k dílu, může prožít nádherný prodloužený víkend. Nebo rovnou dva...
27.04. 2017
Zveme na příjemně folklorně - pracovní akci, pojatou tak, aby pomáhala ochraně nádherných tradičních Jesenických luk. Kdo zná, dobře ví, na co se těšit.
13.07. 2016
Jaká je historie kosení, co se používalo dřív? V čem spočívá umění, že dobrý kosák má nádhený pokos, neunaví se, práci si vychutná, zatímco většina smrtelníků se nadře?
11.07. 2016
Chcete se zúčastnit Folklorního kosení a rádi byste si sami nakuli svou kosu? Přijďte na kurz kosení a kutí kosy 16.-17.7.2015 na MUNU.
12.06. 2015
Dovolte nám pozvat vás na naší tradiční akci Folklorní kosení, které se uskuteční v sobotu 18.7.2015 od 6 hodin (ráno) na loukách na Chebzí nad Písečnou. Srdečně vás zveme.
12.06. 2015
V prostoru zmizelé obce Zastávka u Uhelné na Javornicku vznikne během června nová chlebová pec. Účastníci kurzu přírodního stavění pod vedením zkušeného kamnáře naučí, jak si postavit funkční hliněnou pec. Ta bude sloužit při vaření jídla pro dobrovolníky, kteří zde pečují o záchranu starých ovocných sadů a také umožní kurzy pečení chleba pro veřejnost. Ten první proběhne v srpnu tohoto roku.
05.05. 2015
Akce v sadech na Zastávce, bývalém vojenském areálu Muně či na Studničním vrchu opět oživují bohatství jesenické krajiny. Podívejte se co bylo a bude a rádi se s vámi na nějaké víkendovce či prázdninové akci zase uvidíme.
29.04. 2015
Fond pro NNO vyhlásil 2. výzvu pro předkládání grantových žádostí v oblastí životního prostředí. Abychom mohli dále rozvíjet naší činnost na Jesenicku, plánujeme do výzvy přihlásit i svou žádost. Abychom měli větší šanci na úspěch, vydali jsme se hledat partnery do Norska a Lichtenštejnska. Cesty do těchto zemí byly podpořeny z mikrograntů Fondu pro NNO.
01.11. 2014
HBJ na Muně letos pořádalo na Muně 2 dobrovolnické akce. Na mezinárodní workcamp, který proběhl na přelomu měsíců červenec a srpen, navázala dobrovolnická akce pro dobrovolníky z České republiky s názvem Hranice nepřekročitelna. Akce ze soudku Prázdnin s Brontosaurem byla letos jediná, kterou RC Jeseníky uspořádalo. I přes problémy s přípravou se však podařilo udělat kvalitní akci, která se s jinými akcemi pořádanými RC Jeseníky co do kvality nezadala.
07.10. 2014
Ve dnech 22.7. – 5.8.2014 přijeli do bývalého vojenského areálu Muny u obce Mikulovice mladí dobrovolníci z celého světa, aby pomohli Hnutí Brontosaurus Jeseníky s částí jeho velkého dlouhodobého projektu oživení Muny. O tom jak workcamp probíhal a co se tam dělo jsem si povídala s Tomášem Hradilem, předsedou Hnutí Brontosaurus Jeseníky.
14.08. 2014