Jeseničtí brontosauři představili ostravským dětem Studniční vrch

Přestože se Hnutí Brontosaurus Jeseníky potýká s finančními problémy, na svou situaci nerezignuje a i nadále se snaží naplňovat své poslání: S MLADÝMI LIDMI OŽIVUJEME JESENICKO. S POMOCÍ JESENICKA INSPIRUJEME MLADÉ LIDI.

V pondělí 17. března vyrazili brontosauři s více než 80 dětmi do lesů nad lázněmi v Jeseníku, na Studniční vrch. Šlo o žáky 6. a 7. tříd z Ostravy, kteří jsou na ozdravném pobytu v Ostružné. Pracovníci Brontosaura připravili program, při kterém se děti zábavnou formou dozvěděly informace o zakladateli místních lázní Vincenzi Priessnitzovi, ale také o pramenech, které zde nechali vděční pacienti postavit. „Společně jsme prošli část Priessnitzovy stezky, která v okolí lázní funguje od roku 2005. Má devět zastavení a na šestikilometrové trase potkají návštěvníci přes desítku pramenů. Stezka je zajímavá tím, že byla z velké části vybudována mladými lidmi na dobrovolnických akcích. Stejně tak byl opraven například Polský pramen, který jsme s dětmi navštívili,“ řekla Alena Bajerová, pracovnice Hnutí Brontosaurus Jeseníky.

O brontosauří programy je zájem, ostravští pedagogové je pro své žáky objednali už podruhé.. "V loňském roce jsme pro ně zrealizovali první takto velký program. Z důvodu oboustranné spokojenosti jsme se rozhodli pokračovat ve spolupráci i letos," řekla Bajerová.