Vítejte na Cestě ke kořenům

KALENDÁŘ AKCÍ   PŘIDEJTE SE
 Pojďte s námi pracovat pro jesenickou krajinu    Přidejte se k podporovatelům jesenické krajiny

S MLADÝMI LIDMI OŽIVUJEME JESENICKO.
S POMOCÍ JESENICKA INSPIRUJEME MLADÉ LIDI.

Díky iniciativě mladých a místních lidí už 15 let pečujeme o zajímavá přírodní a kulturní místa Jesenicka. A úplně nejdůležitější je pro nás zapálit nadšení a dobrou vůli. Ty dávají spolutvůrcům našich aktivit radost a zároveň prospívají jejich okolí. To jsou naše dobré zprávy z dnešních dnů.

Novinky

program, který znovu startuje, hledá lidi dobrovolné správce historických přírodních pramenů V. Priessnitze, ale také křížů a kapliček
06.01. 2018
přejeme Vám přeje krásný, radostný a úspěšný rok 2018. Dobré lidi, radost, lásku, nápady... a ať se je daří realizovat.
05.01. 2018
Na studničním vrhcu to stále žije. S lidmi Zeměchval opravujeme a udržujeme prameny a stezky kolem nich. A kdo se nebojí přiložit ruku k dílu, může prožít nádherný prodloužený víkend. Nebo rovnou dva...
27.04. 2017
Zveme na příjemně folklorně - pracovní akci, pojatou tak, aby pomáhala ochraně nádherných tradičních Jesenických luk. Kdo zná, dobře ví, na co se těšit.
13.07. 2016
Jaká je historie kosení, co se používalo dřív? V čem spočívá umění, že dobrý kosák má nádhený pokos, neunaví se, práci si vychutná, zatímco většina smrtelníků se nadře?
11.07. 2016
Chcete se zúčastnit Folklorního kosení a rádi byste si sami nakuli svou kosu? Přijďte na kurz kosení a kutí kosy 16.-17.7.2015 na MUNU.
12.06. 2015
Dovolte nám pozvat vás na naší tradiční akci Folklorní kosení, které se uskuteční v sobotu 18.7.2015 od 6 hodin (ráno) na loukách na Chebzí nad Písečnou. Srdečně vás zveme.
12.06. 2015
V prostoru zmizelé obce Zastávka u Uhelné na Javornicku vznikne během června nová chlebová pec. Účastníci kurzu přírodního stavění pod vedením zkušeného kamnáře naučí, jak si postavit funkční hliněnou pec. Ta bude sloužit při vaření jídla pro dobrovolníky, kteří zde pečují o záchranu starých ovocných sadů a také umožní kurzy pečení chleba pro veřejnost. Ten první proběhne v srpnu tohoto roku.
05.05. 2015
Akce v sadech na Zastávce, bývalém vojenském areálu Muně či na Studničním vrchu opět oživují bohatství jesenické krajiny. Podívejte se co bylo a bude a rádi se s vámi na nějaké víkendovce či prázdninové akci zase uvidíme.
29.04. 2015
Fond pro NNO vyhlásil 2. výzvu pro předkládání grantových žádostí v oblastí životního prostředí. Abychom mohli dále rozvíjet naší činnost na Jesenicku, plánujeme do výzvy přihlásit i svou žádost. Abychom měli větší šanci na úspěch, vydali jsme se hledat partnery do Norska a Lichtenštejnska. Cesty do těchto zemí byly podpořeny z mikrograntů Fondu pro NNO.
01.11. 2014